Milline keele pinge on kõige sobivam?
Mõõduka pinge all (18 kg kuni 23 kg) on keel mugavam ja võimsam ning hõlbustab vindiga lööke. Samas on Teil palli üle vähem kontrolli ning löögitäpsus on väiksem.
Suure pinge all (>23 kg) keelega on Teil palli üle rohkem kontrolli ja teete täpsemaid lööke. See võib aga tendiniiti põhjustada. Löögid tulevad ka väiksema vindiga ja vähem võimsad.
Ühekiulised keeled
Ühekiuliste keelte puhul soovitab Decathlon valida pinge 19 kg kuni 22 kg. Vigastuste ärahoidmiseks soovitame tungivalt mitte kasutada ühekiulisi keeli noortel vanuses alla 15 eluaasta. Need keeled sobivad hästi mängijatele, kelle reketikeeled purunevad vähem kui 10 mängutunniga, sest keelte pinge kaob kiiresti.
Mitmekiulised keeled
Mitmekiuliste keelte puhul soovitab Decathlon valida maksimaalselt 25 kg pinge. Need keeled sobivad tendiniidi suhtes vastuvõtlikele inimestele, noorukitele ja neile, kellel ei lähe reketikeeled sageli katki. Mitmekiulised keeled säilitavad hästi oma pinge.
Looduslik soolekiud?
Looduslikust soolekiust keelte puhul soovitab Decathlon maksimaalset pinget kuni 23 kg. Need keeled tagavad mängimisel esmaklassilise mugavuse, tunnetuse ja jõulisuse. Lisaks püsivad need veel ka eriti hästi pinges.
Millal tuleks keeli vahetada?
Teie reketi jõudlus sõltub 50% ulatuses Teie raamist ja 50% ulatuses Teie keeltest. Mõelge hoolikalt järele ja valige kõige sobivamad keeled.
Mängijad, kes lõhuvad keeli sageli, peaksid katkise keele kohe välja vahetama.
Nendel, kelle reketikeeled purunevad harva, soovitab Decathlon keeli vahetada nii mitu korda aastas, kui nädalas tennist mängite. Näiteks: kui mängite kord nädalas, vahetage keeli kord aastas. Kui mängite kolm korda nädalas, vahetage keeli kolm korda aastas.
Decathloni nõuanded
Ärge pinguldage elastsuse kaotanud keeli, sest need ei ole enam töökindlad. Lõdvema keelega reketiga saate pingevabamalt mängida ning pingutamata võimsamaid lööke teha. Keeled kuluvad aja jooksul ka juhul, kui need ei purune. Need kaotavad oma elastsuse ja esialgsed omadused. Mängu mõjutab ka keele läbimõõt. Mida väiksem on läbimõõt, seda võimsamaid ja suurema vindiga lööke saate teha. Suurema läbimõõduga keeled on jäigemad ja nende kasutamisel kandub Teie kehale üle rohkem löögijõudu.