Miks kasutada kohandatavaid kätiseid?
Nabaiji töötas välja Tiswimi, kuna õige ujuvusabi leidmine lapsele vastavalt sellele, kui mugavalt ja enesekindlalt laps ennast vees tunneb, on alati olnud keeruline.Tänu oma modulaarsele disainile võimaldavad need progressiivsed kätised lastel avastada vees mängimise rõõmu ning liikuda ja õppida täiesti turvaliselt.
Millised on kolm Tiswimi kasutusviisi?
Etapp 1. Alustuseks kasutatakse Tiswimi koos kõikide selle osadega (käepadjad + vöö ees)
Etapp 2. Ainult kätised, et aidata lapsel vees liikumist alustada, püstises asendis
Etapp 3. Ainult vöö, paigutada seljale alles pärast (horisontaalse) õige ujumisasendi leidmist ja esimeste ujumisliigutuste omandamist.
Kuidas vööd eesasendis kohandada?
Asetage esiosa kõhu ülaosale, nii et vöö asetseks ümber lapse rinna alumise osa. Pingutage normaalselt, seejärel pumbake lapsele paigaldatud esiosa täis, ilma seda üle pumpamata. Vöö sobitub siis täpselt lapse suurusega.
Kuhu paigutada eesmises asendis vöö?
Kõhu peal. Jälgige, et vöö ei asetseks lapse rinnal, sest seal oleks see liiga kõrgel ja püsiks halvasti paigal. Asetage see madalale, nii et ujuv osa oleks surutud vastu rindkere alumist osa.
Kui palju erinevaid Tiswimi osi pumbata?
Eri õppimisstaadiumitel on veidi erinevad täispuhumisnõuded.
Kätised peavad alati olema maksimaalselt täis puhutud. Ideaalis tuleks teine kamber täita lapse käel. Vöö täitmine eesmises asendis peaks olema reguleeritud vastavalt lapse suurusele.
Tagapoolses asendis olev vöö peab olema enne paigaldamist normaalselt, ilma üle pumpamata, täidetud.
Kuidas kohendada lapse esiosa pumpamisastet?
Kuna iga inimene on erinev, on võimalik reguleerida Tiswimi esiosa täispuhumist vastavalt lapse kehakujule.
Kõigepealt pingutage vöö otse lapse peal, ilma esiosa pumpata, nii et see oleks ideaalselt lapse suurusele kohandatud. Siis pumbake seljas oleva vöö esiosa täis.
Miks kerkib vöö lapse lõuani, kui panen selle esiasendisse?
Reeglina tuleneb see sellest, et esiosa on liiga täis pumbatud või vöö on valesti paigutatud. Paigaldage vöö õigesti lapse ülakõhule ja reguleerige esiosa täituvus suuruse järgi välja.
Miks laps selili vajub?
Kui Teie laps kallutab end tahapoole, siis ei ole esiosa maht tema suurusele sobiv.
Oluline on meeles pidada, et progressiivsete kätiste kasutamiseks peavad lapse motoorsed oskused ja lihastoonus olema piisavalt arenenud, et ta suudaks maas tasakaalu hoida ja pead püsti hoida.
Kui laps siiski kallutab tahapoole, kohandage esiosa õhuga täitmist vastavalt lapse suurusele, et ta saaks tasakaalu tagasi.
Kas laps võib ettepoole kukkuda?
Ei, kui kätised on õigesti pumbatud, ei saa laps tahapoole kalduda.
Oluline on meeles pidada, et progressiivsete kätiste kasutamiseks peavad lapse motoorsed oskused ja lihastoonus olema piisavalt arenenud, et ta suudaks maas tasakaalu hoida ja pead püsti hoida.
Kuid kui laps aga liigub palju ja on väiksem, kohandage esiosa õhuga täidetust nii, et see oleks veidi rohkem rinnakorvi kõrgusel.
Kuidas vööd seljaasendis kohandada?
Kolmandas etapis võib laps avastada vees horisontaalset asendit, kui vöö on tema seljal. Selleks pumbake seljaosa täis, kuid mitte liiga täis, seejärel asetage vöö ümber lapse vöökoha ja pingutage seda normaalselt. Veenduge, et rihmade alla paigutataks kaitselipikud, et need oleksid mugavamad.
Kuidas hoida ära käepatjadest põhjustatud hõõrdumine?
Isikukohased ujuvuse abivahendid võivad põhjustada hõõrdumist sõltuvalt Teie lapse aktiivsuse tasemest ja vees viibimise kestusest. Selle ebamugavuse vältimiseks soovitame kanda Tiswimi kohandatavate käepatjade all toppi.
Mis põhjustab käepatjade tühjenemist?
Kõik meie käepadjad on varustatud ühesuunalise ventiiliga. Kui Te aga peaks täheldama toote tühjenemist selle kasutamisel, veenduge, et punnid oleks tihedalt suletud ja et et ühesuunaline klapp ei oleks deformeerunud.
Selle kontrollimiseks pigistage ventiil enne esimest täitmist mitu korda sõrmedega vajutades kinni. Seejärel pumbake toode ventiili klapi sirgendamiseks nii täis kui võimalik.
Kas mu laps tohib Tiswimiga vette hüpata?
Jah, aga olge ettevaatlik. Kui komplekt on korralikult paigaldatud, saab laps vette hüpata, ilma et see hõõruks tema lõua või käte all. Ettevaatust kõrgustega; kuna käepadjad on ainult ujumisabi, siis ärge püüdke hüpata kohast, mis on kõrgem kui lapse ise. Kui lapsel on seljas terviklik toode ja ta hüppab vabalt vette, proovige eemaldada esiosa, et anda talle rohkem liikumisvabadust.
Kas mu laps tohib kanda Tiswimi progressiivseid kätiseid, kui ta kaalub vähem kui 15 kg?
Ei, Tiswimi kohandatavad käepadjad on ohutuskaalutlustel mõeldud lastele alates alates 15 kuni 30 kg. Alla selle on kätised lapse mugavaks liikumiseks liiga suured. Nad ei saaks siis enam vabalt oma liigutusi sooritada ja võivad selle tulemusena kas taha või ette kalduda ega suuda ennast püsti suunata. Ebameeldivate vahejuhtumite ärahoidmiseks järgige kindlasti neid standardeid.