Mis on surfipüksid (boardshorts)?
Surfipüksid on ujumipüksid ning üldisemalt nii meeste kui viimasel ajal ka naiste ujumisriietuse stiil. Need loodi 1950ndatel aastatel surfamiseks.
Viimastel aastatel on need muutunud populaarseks ujumisriietuseks.
Surfipükse nimetatakse inglise keeles boardshorts'ideks, mis tuleneb sellest, et need olid mõeldud veelauda kasutavatele spordialadele, nagu surfamisele.
Nende põhieesmärk on piirata surfilaua tõttu tekkivat hõõrumist.
Kuidas surfipükse valida?
Alla 1-tunnisteks sessioonideks
Vähem kui tund aega kestva surfisessiooni jaoks vajate meeste ujumisriietust, mis ei vaju alla iga kord, kui vette sukeldute. Lühikesed surfipüksid tagavad liikumisvabaduse, mis on surfilauaga sõitmiseks vajalik. Kuivamise kiirus on väga oluline, et liiv ei jääks Teie surfipükste külge.
Kuidas valida surfipükste suurust?
Valige sobiv suurus suuruste tabeli abil, mille leiate lühikeste pükste tootefailist.
Rannapüksid 100 on saadaval suurustes S, M, L, XL ja XXL. Teie kehakuju on valiku tegemisel samuti oluline. Siin on mõned nõuanded, mis võivad Teid aidata.
Kui teil on torsol ja jalgadel suuremad lihased, valige figuuri rõhutavad lühikese säärega püksid.
Kui olete saledama kehaehitusega, valige pikema säärega surfipüksid.
Surfipükste valimine vöökoha tüübi järgi
Elastne vöökoht
Aitab surfipükstel sobituda eri kehakujudega.
Poolelastne vöökoht
Tagab hea pidamise, kohandudes samas erinevate kehatüüpidega
Lame vöökoht
Tagab lainetesse kukkudes surfipükste hea pidavuse.
Vastupidavus lainetele
Püksid võivad surfates alla vajuda ning laual kükitades või vette kukkudes ei saa neid kohendada... Seega on sobiva vöökohaga pükste valimine äärmiselt tähtis. Eelistatud on elastne või poolelastne vöökoht, millel on pingutusnöör, või lame vöökoht, mis tagab parema püsivuse.
Väiksem hõõrdumine
See on kahtlemata kõige olulisem kriteerium. Surfipüksid või nende õmblused kipuvad nahka hõõruma. Meie surfipüksid on nii lõike kui ka kokkuõmblemise meetodi poolest disainitud nii, et need hõõruksid spordiala harrastamise ajal võimalikult vähe.
Liikumisvabadus
Surfi- ja lainelauaga sõitmise ajal peavad jalad saama vabalt liikuda, seepärast ei tohiks meeste ujumisriided painutamist ega ujumist takistada. Lühike lõige tagab suurema liikumisvabaduse.
Kuivab kiiresti
Märgade pükste külge kleepuv liiv võib olla üsna ebameeldiv. Seetõttu tuleks valida venivast materjalist mudel, mis juhib vee kiiremini eemale.
Pikkus
See, kui pika säärega surfipükse valida, oleneb Teie eelistusest. Siiski tuleks teada, et lühemad püksid annavad suurema liikumisvabaduse. Keskmise suuruse L korral võrdub 14-tolline pikkus 35,5 sentimeetriga.
Taskud
Lühikestel surfipükstel 100 Short on külgedel kaks taskut. Taskutel on võrkvooder, mis kõrvaldab efektiivselt vee ja liiva.
Vöökoht
Surfipükstel 100 Short on anatoomilise lõikega elastne vöökoht, mis hoiab need lainetesse kukkumise korral vees hästi paigal.
Sisepüksid
Surfipükstel 100 Shorts on venivast Bossis-võrkmaterjalist sisepüksid veelgi parema istuvuse tagamiseks ja hõõrdumise vähendamiseks.
Päikesekaitse: vajalikud tooted, mida koos surfipükstega kasutada
Suvel, kui on õhk on kuum, kuid vesi jahe, kipuvad surfarid tegema pikemaid surfisessioone ilma varustust vahetamata. See aga suurendab päikesepõletuse ohtu.
Kas teadsite?
10–15% UV-kiirgusest peegeldub veepinnalt, mis tähendab, et 40–95% kiirgusest tungib kuni 25 cm sügavusesse vette. Seepärast tuleb koos rannapükstega kasutada päikesekaitsetooteid (UV-särgid jne), kui tahetakse soojas vees surfata.
Tutvuge meie päikesekaitsega toodete valikuga.
Mis on kaubamärk Olaian?
Decathloni surfivarustuse kaubamärk Olaian
Edela-Prantsusmaal Hendaye's tegutsev Olaian on Decathloni surfivarustuse kaubamärk. Meie veepiiril asuvas kontoris saame disainida surfipükse ning samal päeval neid reaalsetes tingimustes testida. Tutvuge Olaiani kaubamärgiga veebilehel https://www.olaian.fr/