Stabiilsus:
Meie ratsutajatest disainerid soovisid lisada lõuarihma, mis lisab valjastele stabiilsust, kuna suuosas on stabiilsus mõnevõrra vähenenud. Ninarihma tagaosa polsterdus on ergonoomilise kujuga, nii et see sobitub täpselt hobuse lõua alla, ei lähe keerdu ja püsib alati paigal. Kõrgemale paigutatud pearihm parandab valjaste tasakaalu otsmikul.
Anatoomiline disain:
Meie disainerid keskendusid kahele põhidetailile. Esiteks suurendasid nad ninarihma, et jaotada surve suuremale pinnale. Teiseks disainisid nad pearihma liigendatuna ja kõrvade juures kõrgemale paigutatuna, et leevendada survet otsmikule.
Hõõrdumise vähendamine:
Esimeste kasutuskordade ajal ärge unustage kontrollida, ega valjad pole hobuse peale hõõrdumisjälgi jätnud. Karvutud alad, väikesed haavad vms võivad viidata valjaste valele reguleerimisele.
Disain:
Need suulisteta valjad on disainitud kõige tundlikumates piirkondades siledatena, nii et need sobituvad ideaalselt hobuse anatoomiaga. Must nahk ja kullakarva messingkinnitused muudavad valjad eriti elegantseteks.
Survepunktid:
Suulisteta valjaste puhul jaotub surve teisiti kui traditsiooniliste valjaste puhul. Traditsioonilistel valjastel paiknevad survepunktid peamiselt suupiirkonnas, nina peal ja otsmikul. Suulisteta valjastel langeb surve peamiselt nina peale ja otsmikule.
Meie valjaste passija nõuanded:
Pange tähele märki pearihmal. Selle taga paikneb NFC-kiip. Hoidke oma telefoni ülaosa kiibi skannimiseks märgi läheduses ja klikkige kuvataval lingil. Lingilt leiate video, milles meie valjaste passija selgitab üksikasjalikult kõiki nende suulisteta valjaste eripärasid ning õpetab neid õigesti reguleerima ja hobuse peale kohandama.
Kuidas kontrollida valjaste istuvust?
Hobuse peal on nahaaluste veresoontega piirkonnad, millele surve avaldamine on hobusele ebamugav ja häirib teda. Üks selline piirkond on otsmik ja kõrvade piirkond. Kui valjad on õigesti reguleeritud, peaks pearihma ja kõrvadetaguse ala vahele mahtuma üks sõrm. Teiseks peaksid valjaste põserihmad paigutuma sarnaluu jätke taha, et selle piirkonna veresoontest eemal püsida.
Valjaste reguleerimise kontrollimine:
Nende valjaste põserihmad, lõuarihm ja ninarihm on reguleeritavad. Kuigi nende valjaste jooned on teistsugused, reguleeritakse neid täpselt nagu traditsioonilisi valjaid. Põserihmad peaksid tavajuhul asetsema 2 sõrmelaiust sarnaluu jätkest tagapool. Ninarihma puhul soovitame ninarihma ja ninapealse vahele jätta 2 sõrme jagu ruumi.
Kasutussoovitused
Neid suulisteta valjaid võib kasutada ka päitsetena, kuid transportimise ajal kasutamine ei ole kindlasti soovitatav. Soovitame valjaid esmakordselt proovida piiratud alal (maneežis, treenimis väljakul vms), et saaksite olukorra ohutumalt kontrolli alla, kui Teil tekib probleeme või hobune reageerib valjastele halvasti.
Kokkusobivus:
Need suulisteta valjad sobivad kokku kõigi Fouganza ratsmetega.
Hooldusnõuanded:
Et hoida valjaid heas seisukorras, soovitame neid regulaarselt puhastada glütseriiniseebiga, mis kantakse peale leige veega niisutatud käsna abil. Nahka võib seejärel määrdega niisutada, kasutades selleks majapidamislappi või spetsiaalset nahklappi. Kui nahk tundub Teile kare ja kuiv, võite kasutada ka niisutavat hooldusvahendit, mis nahka toidab.