Kuidas valida UV-kaitsega T-särki (1. osa)
Meie kõikide UV-kaitsega T-särkide kaitseindeks on UPF 50+, mis tähendab maksimaalset kaitset päikesekiirguse eest.
Seepärast tuleks valiku tegemisel lähtuda varrukapikkusest ja kasutuseesmärgist. Meie otsustasime keskenduda oma kollektsioonis surfamisele, sest just selle valdkonna nõuded on kõige rangemad. Surfamise puhul oleneb valik ka harrastuse kestusest: 1 tund, 2 tundi või 3 tundi.
Kuidas valida UV-kaitsega T-särki (2. osa:harrastuse kestus)?
1 tund: ebaregulaarne harrastamine. Valida saab avara (esmane on selgapanemise lihtsus ja mugavus kuiva särgiga) ja kitsa lõike (esmane on mugavus märja särgiga) vahel.Särgi püsivuse seljas tagab aas, mille abil saab särgi pükste külge kinnitada.
2 tundi: regulaarne harrastamine. Märjaks saades parandavad mugavust õmblusteta paneelid kaenla all ja pingutusnöör, mis tagab parema seljaspüsivuse.
3 tundi: intensiivne harjutamine. Täiendav soojusisolatsioon, et saaksite kauem vees olla.
UV-kaitse ka märjaks saades
UV-kindla toote kangas blokeerib vähemalt 98% UVB radiatsioonist ja 95% UVA-st (UPF 50+). See garanteerib efektiivse kaitse päikese eest. Seda saab kasutada nii vee sees kui väljas, vee- või merespordis. Kauakestvaks kaitseks filtreerivad tihedad kangakiud UV-kiirguse välja, isegi pärast pesu.
Mida tähendab UPF 50+?
UPF (Ultra Violet Protection Factor) on päikesekaitsetegur, mis on üle maailma standardne. See tähistab materjali kaitsetaset, täpsemalt läbilastavate UV-kiirte osakaalu. Standarditele vastamiseks peab materjal blokeerima vähemalt 95% UV-kiirtest. UPF 50+ tähendab, et kangas blokeerib vähemalt 95% UVA- ja 98% UVB-kiirtest.
Väiksem hõõrdumine
See UV-kaitsega T-särk aitab vähendada hõõrdumist, mis on tingitud kokkupuutest surfi- või kõhulauaga. Seda võib kanda ka kalipso all, et vähendada hõõrdumist eelkõige kaela ja kaenlaaluste piirkonnas. 1-tunnisel harrastamisel on kokkupuutest lauaga tingitud hõõrdumise vähenemine tõendatud. Kui soovite surfata kauem kui tund, sobib teile paremini UV-kaitsega särk 500, millel on kaenla all õmblusteta paneelid.
Tugisüsteem
Sellel UV-kaitsesärgil on esiküljel aas, mille külge saab ujumispükste paela kinnitada, et särk surfamise ajal üles ei kerkiks. Selline lahendus sobib kuni ühetunniste sessioonide korral. Kui tegu on sellest kauem kestva sessiooniga, soovitame särki UV 500, millele lisab stabiilsust puusaosal asuv nöörkinnis. Särgi alaosa soovimatu üles kerkimine võib alakõhunahka ärritada.
Soojus ja tuul
Seda UV-kaitsega T-särki soovitame kasutada siis, kui veetemperatuur on vähemalt 22 °C. Õhutemperatuur võib seda soovitust suurendada või vähendada. Soojusisolatsiooniga mudelid (üle 2 tunni kestvaks harrastuseks) on valmistatud fliisist, neopreenist või mõlemast. Tuulega võib ebamugavustunne märgatavalt suureneda. Kui tuulekiirus ületab 15 km/h, soovitame valida neopreenist mudeli.
UV-kaitsega T-särk sobib paljude veespordialade harrastamiseks
Meie UV-kaitsega särgid on mõeldud kõige nõudlikumate surfarite vajadustele. Tänu hästi läbimõeldud disainile sobivad need ka muudeks veespordialadeks, näiteks ujumiseks, lohesurfiks, purjelauasõiduks, veelauasõiduks, veesuusatamiseks ja aerulauasõiduks (SUP).
Kaitske lapsi.
Laste nahk on päikesele väga tundlik, sest naha kaitsesüsteem kujuneb välja alles pärast 3. eluaastat. Samasugusel kokkupuutel on päikese mõju lastele 2–3 korda tugevam kui täiskasvanutele. Seetõttu tuleb lapsi tõhusalt kaitsta.
Käitumine päikese käes
Ehkki see T-särk kaitseb päikese eest, tuleb arvesse võtta ka peegeldumist (veelt, liivalt jne), kuumust, kellaaega ja muid tegureid. Lisaks T-särgile peab kasutusele võtma ka muud ettevaatusabinõud: kandma päikeseprille ja mütsi, kasutama regulaarselt sobivat päikesekreemi, tarbima piisavalt vedelikku jne.
Päikesekaitsejuhend
https://www.olaian.fr/conseils/top-10-des-idees-recues-sur-la-protection-solaire-tp_3905
Mis on kaubamärk Olaian?
Decathloni surfivarustuse kaubamärk Olaian
Edela-Prantsusmaal Hendaye's tegutsev Olaian on Decathloni surfivarustuse kaubamärk. Meie veepiiril asuvates kontorites saame toote disainida ning veel samal päeval minna surfama ja seda katsetada, et kontrollida, kas see püsib lainetes paigal ning kas see on mugav ja vastupidav.