Suurused
Läbimõõtude ja kaalude valik:
- 72 mm - 680 g / 700 g - sile
- 73 mm - 680 g / 700 g - sile
- 74 mm - 680 g / 700 g - sile
- 75 mm - 680 g / 700 g - sile
- 76 mm - 680 g / 700 g - sile
Löögijäljed pehmel kuulil
Neile eriti pehmetele kuulidele jäävad mängu ajal löögijäljed pehme pinnatöötluse tõttu, mis tagab hea löögisummutuse. Võistlustel kasutamiseks soovitatakse 2 kolmest komplekti aastas, et säilitada optimaalsed mängutingimused.
Pehmendus
Kuumtöötluse ja pinnatöötluse kombinatsiooniga on kuuli välispind muudetud kõvemaks kui sisu, et tagada optimaalne löögisummutus.
Poolkera sisekülje töötlemine
Poolkerade sisekülge töödeldakse enne kokku monteerimist, et eemaldada metallijäägid ja tagada ühtlane paksus. See protsess annab kuulile mängu ajal oluliselt parema tasakaalu.
Värvipüsivus
Värvus muutub iga mänguga kiiresti heledamaks.
Õige petangikuuli valimine
Petangikuuli valimisel tuleb mõelda mitmele eri tegurile.
Teie mängustiilist (sihtija, ründaja, mitmekesine mängustiil) sõltuvad:
- vajalik põrkekvaliteet (kõva, poolpehme, pehme või väga pehme)
- teie kuuli raskus (sihtjad vajavad raskemaid, ründajad kergemaid kuule)
Kuuli diameeter tuleb valida käesuuruse järgi.
Mis tähtsus on petangikuuli kõvadusel?
Kuuli kõvadust arvestatakse ühikutes Rockwelli HRC või kg/mm². Näiteks 35 HRC tähendab 110 kg/mm².
Mida suurem see väärtus on, seda kõvem on kuul (FIPJP lubatud miinimum on 35 HRC, lubatud maksimum 50 HRC). Kõvemad kuulid saavad kergemini viga, elastsemad aga vähem. Regulaarselt mängivad mängijad, kes kasutavad pehmeid kuule, peaksid kuule tihti vahetama, muidu võib nende mängutase kuulide kvaliteedi tõttu langeda.
Koodza võistluskuulide tootmine
Meie võistluskuulid on seest õõnsad. Tootmisprotsess koosneb järgmistest etappidest: - Temperatuurile +/- 1000 C° kuumutatud terasetükk surutakse lamedaks ning sepistatakse poolkeraks. - Poolkerasid töödeldakse seestpoolt, need keevitatakse kokku ning keerutatakse, kuni need on kuulikujulised. - Seejärel lisatakse kuulidele graveering, need galvaniseeritakse ja kastetakse vette. See protsess määrab kuulide kõvaduse. - Viimaks kuulid poleeritakse ja lakitakse ning need läbivad kontrolli.
Kuidas petangikuule puhastada?
Eemaldage pärast iga mängu puhta lapiga kuulilt tolm. Roostetamise vältimiseks tuleb petangikuule kord kuus õlitada. Puhastamine pikendab petangikuulide kasutusaega ning tagab ka nende heade tulemuste saavutamiseks vajaliku kvaliteedi.