Kuidas krossikeppe valida?
Valimiskriteeriumid: kompaktne disain, väike kaal ja mugav asetus randmel. Krossijooksjate jaoks on esmatähtis keppide hõlbus hoiustamine ja kiire avamine, et saaks neid jooksu ajal kas kohe kasutada või nende olemasolu täiesti unustada, olenevalt raja tingimustest. Kõige kompaktsemate keppide pikkus kokkuklapituna on alla 40 cm!
Proovige kindlasti nende käes hoidmist ja kasutamist. . .
Keppide pikkuse valimine
Õiges suuruses keppe aitab valida järgmine valem. Teie pikkus sentimeetrites × 0,67
Seega, kui Teie pikkus on 180 cm, on keppide soovitatav pikkus 120 cm
Jooksja pikkus 155–170 cm = 110 cm kepid
Jooksja pikkus 171–181 cm = 120 cm kepid
Jooksja pikkus üle 182 cm = 130 cm kepid
Miks neid keppe kasutada?
Keppide eelised:
Kiirvabastusnupp kiireks kokkuvoltimiseks ja lahtivoltimiseks isegi liikumise ajal.
Aitavad jooksjal liikumise alustamisel energiat säästa, tagavad tehniliselt keerukatel lõikudel parema tasakaalu ja stabiilsuse ning saavad toimida stabilisaatorite ja löögipehmendajatena laskumistel kiiruse kontrollimiseks.
Milliseid võtteid kasutatakse keppidega joostes?
Esiteks on jooksmise ajal keppide kasutamine tehniliselt üsna keerukas ja alguses tuleb seda pisut õppida. Kasulik on raskusi ja probleeme ennetada ning õppida keppe kasutama enne esimest rajaleminekut või võistlust!
Olenevalt sellest, kas olete laskumisel või tõusul, on maastikukeppide kasutamiseks kaks eri moodust: samaaegselt või vahelduvalt. Millist keppi valida oleneb kaldenurgast ja keppide kasutamiseks saadaolevast ruumist:
Samaaegne maastikujooksukeppide jooksutehnika:
Kasulik järskudel kallakutel reitele avaldatava surve leevendamiseks, kui veate end kätega üles, või laskumisel, et jalad saaksid puhata. Saate iga kord teha mitu sammu, enne kui Teie kepid maad puudutavad. Proovige kallutada ettepoole ja lüüa oma kepid maasse.
Vahelduv maastikujooksukeppide jooksutehnika:
Vahelduv tehnika sobib rohkem piiratud ruumi ja väikese kalde korral ning vajab vähem jõudu. Selle tehnika kasutamisel rakendate vaheldumisi paremat ja vasakut jalga ning tõukate igal sammul kepi maast lahti jala vastaskäega enda ees ja jalapoolse käega enda taga. Sel juhul on parem keppe mitte liiga tugevalt maasse suruda, et paremat rütmi säilitada. Proovige teha väiksemaid samme, et see tehnika muutuks loomulikumaks.
Koostis
Vastupidav konstruktsioon
Torud: alumiinium
Käepide: 100% EVA-vaht
Randmerihm: 100% polüester
Hooldusnõuanded
Neid keppe tuleb korralikult hooldada, et tagada nende nõuetekohane töö ja nende eluiga pikendada.
Kui pärast kasutamist on kepi sisse jäänud vett, võtke kepisektsioonid lahti ja kuivatage. Puhastage tolm ja muda veega ja pehme harja või pintsliga, kui see on kuiv.
Pärast kuivamist pange kepisektsioonid uuesti kokku. Ärge määrige õli ega määrdeainega.