Milline on Teie matkamise sagedus ja intensiivsus?
Oleme klassifitseerinud oma matkatooted toimivuse ja omaduste poolest 3 tasemega:
- Perioodiliseks kasutamiseks: umbes 10 matka aastas pikkusega 3 kuni 4 tundi, mis katavad vähem kui 10 km distantsi ja on väiksema, kui 700 m tõusuga.
- Regulaarseks kasutamiseks: umbes 20 matkaks aastas. kestusega 4 kuni 6 tundi, 10 kuni 20 km, 700 kuni 1200 m tõusuga ühe matka kohta.
- Intensiivseks kasutamiseks: enam, kui 20 matkaks aastas. 6-tunnisteks ja pikemateks, kui 20 km matkadeks tõusuga 1200-2000 m.
Haardega tald
Meie taldade haarduvus on sertifitseeritud.
Sertifitseerimise saamiseks peavad jalanõud läbima laboritestid ja saavutama teatud haardumise taseme erinevatel pindadel (sile, konarlik, kuiv, märg). Testide valideerimiseks ja taldade kvaliteedi hindamiseks väljas mägedes, kasutame iseloomulikke testijaid üle 500 km
Veekindluse test
Laboris kastetakse jalats mehaanilise käe abil keskmise kõrgusega vette, seejärel simuleerib käsi samme. Selle testiga saame tuvastada aja ja km arvu, mida suudab saabas kuivaks jäädes läbida.
Seejärel kinnitame kasutuses olles või vihmaga, kas jalats vastab selle poolt antud lubadustele.
Veekindluse pikemaajalisem säilitamine
Oma jalgade kuivaks hoidmiseks soovitame kasutada säärekaitsmeid või minisääriseid, et kaitsta oma saapaid ja ennetada vee, kivide ja liiva saapasse sattumist.
Soovitame oma saabaste veekindlust veekindla ainega kaks korda aastas uuendada (otsige meie Decathloni veebilehelt sõna veekindlaks muutmine), mis aitab Teil taastada algupäraseid vetthülgavaid omadusi ja võidelda plekkide tekkimise vastu.
Millise suuruse peaksin valima?
Kõige olulisem on proovida erinevas suuruses ja disainiga saapaid, nii leiate endale kõige paremini sobivamad!
Eeldusel, et jalg on hõõrdumise vältimiseks korrektselt toestatud võite varvaste saapasisese põrutamise vältimiseks laskumisel valida tavalisest suuruse võrra suuremad matkasaapad. Nõuanne: hoidke oma varbaküüned lühikesed ja enne pikemat laskumist kontrollige, et Teie saapapaelad on piisavalt pingutatud, nii väldite oma jala saapa sees ettepoole libisemist.
Ostunõuanded / Kuidas saapaid jalga proovida?
Mõnedel Decathloni poodidel on testimisrada. 1. Proovige püsti seistes mõlemat jalatsit koos matkasokkidega. 2. Pingutage saapapaelu, et tasakaalustada pingutust. 3. Kontrollige kahte punkti:
- et kõndides mäest üles kand ei tuleks üles enne saabast.
- et laskudes jalg ei libiseks ja varbad ei suruks vastu saapanina.
4. Proovige erinevaid suurusi ja mudeleid.
Kandke need järk-järgult sisse, et need kohaneksid Teie jalaga.
Kuidas vältida villide teket?
Avastage kõik meie näpunäited siit:
https://conseilsport.decathlon.fr/conseils/9-astuces-pour-eviter-les-ampoules-tp_10725
Milliseid sokke valida?
Veekindel jalats on vähem hingav kui mitteveekindel jalats.Keskmise pikkusega sokid nagu MH500, on seetõttu paremad higi eemale juhtimiseks ja hõõrdumise vähendamiseks.
Optimeerige oma saabaste võimeid: asendage sisetallad!
Teie saabaste algupärane sisetald on disainitud kohanema enamike jalgadega. Sisetalla vahetamine võib endaga kaasa tuua:
1. Paranenud toestuse: mõned sisetallad on jalavõlvi paremaks toestamiseks eelvormindatud või tugevdatud. 2. Rohkem mugavust: sisetallad võivad pakkuda ka soojust ja/või pehmendust.
3. Pikem eluiga: igal hooajal sisetalla vahetamine taastab Teie jalatsite toestuse ja mugavuse.
Kuidas peaksite oma jalatsite eest hoolitsema?
- Jätke õhu kätte kuivama.
- Eemaldage kuivanud muda jäiga harjaga;
- Puhastage plekid kasutades harja ja sooja vett;
- Jätke kuivama;
- Pihustage üle veekindlust taastava tootega, et taastada jalatsi ülaosa veekindlus.