Kuidas valida õige suurusega maastikujooksukeppe?
Õige suurusega maastikujooksukeppide valimiseks peavad Teie küünarnukid keppe hoides olema täisnurga all:
- Jooksja pikkus alates 155 kuni 170 cm = 110 cm kepid
- Jooksja pikkus alates 171 kuni 181 cm = 120 cm kepid
- Jooksja pikkus alates 182 cm = 130 cm kepid
Kepid, mis on disainitud Teie aega säästma!
Maastikujooksja prioriteet seoses nende keppidega: neid peab olema kiire hoiustada ja lahti võtta. Seetõttu disainisime need väga kerged kepid (282 g paari kohta). Ja et need ei takistaks Teid võistlustel on 110 cm kepid kokkupanduna 37 cm pikad (120 cm suurusel 40 cm ja 130 cm suurusel 43 cm). Lasku ilma ühegi mureta!
Kepi kaal:
Keppide kaal:
Suurus 110 cm: 141 g kepi kohta ja 282 g paar
Suurus 120 cm: 148 g kepi kohta ja 296 g paar
Suurus 130 cm: 154 g kepi kohta ja 308 g paar
Kepi suurus (kokkuvoldituna):
Suurus 110 cm: 37 cm (kokkuvoldituna)
120 cm: 40 cm (kokkuvoldituna)
130 cm: 43 cm (kokkuvoldituna)
Miks kasutada neid keppe?
Maastikujooksukeppide eesmärk on aidata Teid ronimisel, säästes Teie energiat ning pakkudes rasketel lõikudel tasakaalu, stabiilsust ja turvalisust. Need toimivad ka stabilisaatorite ja amortisaatoritena, aidates Teil laskumisel end peatada.
Kuidas keppe kokkuvoltida ja avada?
Kiirvabastusnupp kiireks kokkuvoltimiseks ja lahtivoltimiseks isegi liikumise ajal.
Kepid, mis on testitud ja heakskiidetud!
Meie keppe testitakse algselt laboris, et uurida nende vastupidavust. Seejärel lasi meie disainimeeskond neid Mont Sainte-Victoire'il katsetada kogenud mees- ja naisjooksjatel reaalsetes tingimustes.
Kasutasime tulemusi, et toota need ülikerged ja kompaktsed maastikujooksukepid, mida on väga kiire kokku- ja lahti voltida: vähem kui 2 sekundit nende lahtivoltimiseks ja vähem kui 3 sekundit nende uuesti kokkuvoltimiseks!
Mugav käepide sobib iga haardega.
Keppide käepide on valmistatud väga vastupidavast ja väga mugavast EVA-vahust. Käepideme suurus on loodud sobima iga haardega. See on pikem, pakkudes maastikujooksjatele lisaks tavapärasele kõrgele haardele võrdselt mugavat madalat haaret. Lõppude lõpuks on kõigil oma stiil!
Milliseid võtteid kasutatakse keppidega joostes?
Keppide kasutamine jooksmisel on suhteliselt tehniline treening, mis nõuab veidi harjutamist. Kehva tehnikat kasutavale algajale maastikujooksjale on keppidele energia raiskamine tõenäoliselt vastupidise efektiga.
Maastikujooksukeppe saab kasutada kahel moel, olenemata sellest, kas lähete mäest alla või üles: samaaegselt või vahelduvalt. Millist keppi valida oleneb kaldenurgast ja keppide kasutamiseks saadaolevast ruumist:
Samaaegse tõuketehnikaga maastikujooksukeppidega joostes:
Samaaegse äratõuke tehnika on järskudel nõlvadel üsna kasulik. See leevendab reitele avaldatavat survet, kui veate end kätega üles või laskute, et end tagasi hoida ja jalgu puhata. Saate iga kord teha mitu sammu, enne kui Teie kepid maad puudutavad. Proovige kallutada ettepoole ja lüüa oma kepid maasse.
Vahelduv maastikujooksukeppide jooksutehnika:
Vahelduv tehnika on sobivam, kui ruumi on vähem ja nõlva kalle on mõõdukas. See tehnika nõuab vähem jõudu ja seisneb parema ja vasaku jala vaheldumises. Vastupidine käsi asetab kepi ete, samal ajal on teine käsi Teie taga ja õhus. Sel juhul on parem keppe mitte liiga tugevalt maasse suruda, et paremat rütmi säilitada. Proovige teha väiksemaid samme, et see tehnika muutuks loomulikumaks.
Maastikujooksukeppide koostis ja parandatavus:
Toru konstruktsioon on ülikerge: 60% süsinikkiudu ja 40% vaiku (kiudude kinnitamiseks). Käepide koosneb 100% EVA vahtmaterjalist ja randmerihm 100% polüester vööriidest. Volframkarbiidist valmistatud otsa saab lahti keerata ja asendada.
Hooldusnõuanded
Neid keppe tuleb korralikult hooldada, et tagada nende nõuetekohane töö ja nende eluiga pikendada.
Kui vesi on pärast kasutamist kepi sisse sattunud, tuleb see kuivatada. Puhastage tolm ja muda veega ja pehme harja või pintsliga, kui see on kuiv.
Hoidke oma kuivi jooksukeppe kaasasolevas kotis kuivas ja pimedas ruumis, kus võimalusel on väike tuulutus.